HLQ12X20SBS
Subscribe to get prices
Model: HLQ12X20SBS
Order No:
SKU: 1740102457658641668
Condition: New Sealed Under Guarantee
Size: 152.00 mm,134.50 mm,134.50 mm
Weight: 2475.00g
Product Selection Engineer:Zuohuiqin
In Stock
Brief Introduction
HLQ12X20SBS
Action type: double-action typeWorking medium: air (filtered by more than 40 microns)Operating pressure range: 0.2~0.7MPa(29-100psi)(2.0~7.0bar) 0.15~0.7Mpa(22~100pai)(1.5~7.0bar)Guaranteed pressure resistance:1.2Mpa(175psi)(12.0bar)Operating temperature ℃:-20~70Operating speed range mm/s:50~500Stroke tolerance range:Stroke≤100+1.0Stroke>100+1.5Buffer type: fixed buffer at both ends, hydraulic buffer bufferMatching sensor: CMSH, DMSH, EMSHOPipe calibre: M5x0.8, PT1/8            Inner diameter: 12mmStandard stroke: 10 20 30 40 50 75 100Maximum stroke:100
Description
Action type: double-action type
Working medium: air (filtered by more than 40 microns)
Operating pressure range: 0.2~0.7MPa(29-100psi)(2.0~7.0bar) 0.15~0.7Mpa(22~100pai)(1.5~7.0bar)
Guaranteed pressure resistance:1.2Mpa(175psi)(12.0bar)
Operating temperature ℃:-20~70
Operating speed range mm/s:50~500
Stroke tolerance range:Stroke≤100+1.0Stroke>100+1.5
Buffer type: fixed buffer at both ends, hydraulic buffer buffer
Matching sensor: CMSH, DMSH, EMSHO
Pipe calibre: M5x0.8, PT1/8            Inner diameter: 12mm